Simcoach Aalsmeer –

Uw partner in Business teambuilding geïnspireerd op en door de luchtvaart,
VR-vliegtraining en VR Simulator Lease.

George Tielen en Frank Philips, oprichters – eigenaren

George Tielen woont met zijn vrouw op een varend woonschip in Nederhorst den Berg. Hij is geboren en getogen op Aruba. Frank Philips, sinds vorig jaar weduwnaar van zijn vriendin Yolande, woont in Hoofddorp. Frank is geboren te Weesp en opgegroeid in Nederhorst den Berg. Hij woont nu in Hoofddorp.

Hoe zijn jullie op het idee van Simcoach gekomen?

Wij hebben beiden een passie voor de luchtvaart, maar ook in het overbrengen van onze kennis aan nieuwe en bestaande vliegers, voor vooral kleine vliegtuigen en helikopters, en aan teamleden in het bedrijfsleven die we de kracht van teamwork leren zoals die door de luchtvaart toegepast wordt en daarmee de luchtvaart zo veilig heeft gemaakt wat die nu is.

George heeft 50 jaar vliegervaring in allerlei soorten vliegtuigen en helikopters. Hij heeft het lesgeven via VR Flightsimulators uitgedacht en toegepast. Deze methode verkort de leercurve en daarmee ook kosten voor iedere leerling-vlieger met minstens de helft, maar vaak met 70%.

Frank heeft Informatica gestudeerd in Delft (studie niet afgemaakt) en heeft als succesvolle IT Service Management expert gewerkt bij o.a. ING, BT. Sinds 2021 is Frank ZZP-er. Vanwege een slecht oog kon Frank geen commercieel piloot worden, maar kon wel vliegen in de kleine luchtvaart zoals zweefvliegen en motorzweven. Zijn ervaringen voor teamwork in de luchtvaart heeft hij in zijn werk als IT-er toegepast. Deze kennis en ervaringen deelt hij middels basistrainingen samenwerken geïnspireerd op de luchtvaart -in en rond (VR) Flightsims.

Wat doet Simcoach?

Simcoach is opgericht in 2024 en doet hoofdzakelijk twee takken van ‘sport’.

SimCoach (basis-) Vliegopleiding voor het beter en sneller leren van de basis vliegvaardigheden of het onderhouden van deze vliegvaardigheden. Deze opleiding is vooral gericht op mensen die nog niet of beperkte vliegervaring hebben en hun vliegbrevet willen halen. Het biedt de perfecte basis om hierna door te groeien naar bijvoorbeeld verkeersvlieger. SimCoach biedt tegenwoordig dit ook voor helikoptervliegen aan.

SimCoach Teambuilding met een unieke benadering door gebruik te maken van inzichten uit de luchtvaartsector. Deze programma’s richten zich op het verbeteren van (basisvaardigheden) samenwerking en prestaties binnen teams, die direct toepasbaar zijn binnen de dagelijkse werkzaamheden van teamleden. Dit gaat om o.a.: (persoonlijk) leiderschap, samenwerken en communicatie, rollen en uitvoering, doelstellingen, beslissingen nemen en probleemoplossing.

De teambuilding-sessies zijn bijzonder door:

1.Unieke methoden: De trainers hebben zeer ruime praktijkervaring in de zaken- en vliegwereld. Ze maken gebruik van een unieke trainingsopzet, VR-vliegsimulatoren, professionele vliegsimulatoren en luchtverkeersleiding-simulaties.

2.Kerncompetenties: De team medewerkers krijgen training in heldere communicatie, doelen stellen, prioriteren, probleemoplossing, leiderschap en stressbeheer. Dit zijn allemaal essentiële vaardigheden uit de luchtvaartwereld die zich in de praktijk bewezen hebben.

3.Luchtvaartinspiratie: De trainingen zijn o.a. gebaseerd op de samenwerking van cockpitbemanningen in commerciële vliegtuigen, militaire jets en marine helikopters en luchtverkeersleiders.

4.Hands-on ervaring: Deelnemers leren via realistische activiteiten in de (VR) simulatoren het belang van o.a. samenwerking, rolverdeling en probleemoplossing.

5.Toepassing op werkvloer: Teamleden ontdekken hoe zij deze basis teamvaardigheden direct praktisch vertaald kunnen worden naar hun dagelijkse werk en -omgeving.

Wat onderscheid SimCoach van anderen?

De aanpak met (VR) flightsims maakt de dienstverlening van SimCoach uniek.

Wij richten ons allereerst op de basis vliegvaardigheden die elke vlieger zich eigen moet maken. Via onze methode lukt het vaak om vervolgens bij de vliegschool waar met echte vliegtuigen gevlogen gaat worden met het wettelijk minimumaantal vlieguren van 45 uur al examen te kunnen gaan doen. De meeste leerling-vliegers doen dit via de standaard aanpak pas bij 70-80 vlieguren of soms meer. Dat scheelt een hoop kosten en tijd.

De vliegvaardigheid is ook van een hoger niveau door de lesmethode die we hanteren. Tijdens de VR vlieglessen kunnen specifieke handelingen zo vaak als nodig herhaald worden zodat de leerling de vaardigheid zich echt meester maakt.
Daarnaast richten wij ons op het aanleren van de basis teamvaardigheden. Elk teamlid in een bedrijf moet dezelfde basisvaardigheden voor samenwerken hebben, zoals dezelfde manier van communiceren, rollen/taken verdelen, problem solving/decision making, etc. Hierdoor kan een team dat net samengesteld is, zich vrijwel direct op de inhoud richten in plaats van eerst aan elkaar wennen.

Onze VR simulatoren zijn mobiel en kunnen naar de klantlocatie gebracht worden indien dat gewend is. Anderzijds ontvangen wij graag teams tot ongeveer 12 leden graag bij ons op de locatie in Aalsmeer. De VR Simulatoren zijn ook te lease om bijvoorbeeld continue on site beschikbaarheid van de VR Simulatoren te verkrijgen.

Onze trainingsruimte is ook als vergaderruimte te huur door bijvoorbeeld 1 op 1 sessies door coaches, maar ook teampresentaties (tot ongeveer 10-12 medewerkers).
Geen enkel ander bedrijf doet dat op deze manier.

Hebben jullie uitdagingen en waarom zijn jullie lid geworden van de Businessclub?

Op dit moment is onze grootste uitdaging naamsbekendheid. We zijn druk bezig om onze naamsbekendheid te vergroten door aanwezigheid op de bekende kanalen zoals LinkedIn, Youtube, Facebook, etc. Maar ook door naar events zoals de Luchtvaart Career Experience in de Jaarbeurs te Utrecht te gaan.

Wij zijn lid geworden van de Businessclub van FC Aalsmeer om het brede en diverse netwerk van ondernemers en om de naamsbekendheid in de regio te vergroten.

Onze slogans:

  • The art of flying starts in VR
  • The art of effective basic teamskills starts at SimCoach

Adresgegevens en contact:

Burgemeester Hoffscholteweg 3-07
1431 DN  AALSMEER

Mail: info@simcoach.nl

Telefoon

+31 (0)6 5060 8499 (George Tielen)

+31 (0)6 5439 6922 (Frank Philips)

(social) media:

Youtube: https://www.youtube.com/@SimCoach_aalsmeer

LinkedIn: www.linkedin.com/company/simcoach-nl/

Website: www.simcoach.nl

FOTO FANK PHILIPS GEMAAKT DOOR TON VAN EENENNAAM:  www.tonve.myportfolio.com


Ook lid worden van BusinessClub FC Aalsmeer? Meld je hier aan. Houd tevens onze LinkedIn-Pagina in de gaten voor het laatste nieuws.


DELEN

Lees ook:

Word ook lid